21.11 II KŁODZKA JESIEŃ TEATRALNA – JESZCZE TYLKO TRZY RAZY – WROCŁAWSKI TEATR PANTOMIMY

21.11 II KŁODZKA JESIEŃ TEATRALNA – JESZCZE TYLKO TRZY RAZY – WROCŁAWSKI TEATR PANTOMIMY

JESZCZE TYLKO TRZY RAZY
Wrocławski Teatr Pantomimy
projekt ZAPROŚ NAS DO SIEBIE
Wojciech Furman
21 listopada 2023, godzina 18.00

choreografia i wykonanie: Wojciech Furman
kompozytor: Michał Strugarek
kostiumy: Dominik Więcek
dramaturgia: Justyna Tomska
reżyseria światła: Paweł Murlik
scenografia: Łukasz Dziedzic
wykonanie misy: Bartosz Korniejenko – WOODZKI MEBEL
PRODUKCJA: PRZESTRZENIE SZTUKI TANIEC 2023, WROCŁAWSKI TEATR PANTOMIMY

Przedstawienie inspirowane osobistymi doświadczeniami autora, który zmagał się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (OCD). OCD to pułapka, w której perfekcyjnym rozwiązaniem problemu (obsesji) wydaje się działanie (kompulsja) – karmiące potwora wciąż dopominającego się o więcej. Potwora, który pożera ciało, głowę, relacje, pasję i pracę.
Twórcy chcą wyciągnąć ze społecznej szuflady temat tej cichej i wstydliwej choroby, jaką są zaburzenia obsesyjno-kompulsywne oraz rzucić światło na jej naturę. OCD niesłusznie redukowane jest do równego układania rzeczy, czy częstego mycia rąk, co prowadzi do głębokiego niezrozumienia samej choroby, a przede wszystkim zmagających się z nią osób. OCD to choroba, o której warto mówić i leczyć ją, ponieważ można się z tej klatki wydostać.
W przedstawieniu ważną funkcję będą pełniły również rekwizyty. Odważna i przemyślana praca z rekwizytem to silne i cenione zjawisko na światowej scenie tańca współczesnego, wymagające od performera wysokich kompetencji fizycznych. Mimo swojej atrakcyjności, zjawisko to nie doczekało się jeszcze swojej wyraźnej reprezentacji na polskiej scenie tańca.
Bilety: 20 zł /10 zł młodzieżowy/ kasa KOK i biletyna.pl

Skip to content