Kino i Sala Widowiskowa

HISTORIA KINA DĄBRÓWKA

Kino Dąbrówka powstało w 1955 roku. W roku 2012 Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji przeprowadziło generalny remont sali kinowej. Początkowo było zarządzane przez Okręgowy Zarząd Kin we Wrocławiu ODRA – FILM, a od 1975 roku przez Okręgowe Przedsiębiorstwo Rozpowszechniania Filmów we Wrocławiu. Jako samodzielna jednostka zostało zlikwidowane w 1989 roku wraz z przemianami politycznymi w Polsce, stając się integralną częścią Kłodzkiego Ośrodka Kultury. Od lat seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Mieszko” przyciągają widzów, którzy cenią sobie ambitny repertuar oraz dogodne położenie i niepowtarzalny klimat zabytkowej sali kinowej.

SALA WIDOWISKOWA

Wyposażenie sali widowiskowej:
– 364 miejsca (parter 255, balkon 109);
– zaplecze socjalne, dwie garderoby;
– ekran kinowy/aparatura projekcyjna analogowa 35 mm (oraz rzutnik multimedialny);
– wyciągarki sceniczne 5 szt. (sznurownia teatralna);
– sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy adekwatny do potrzeb działalności statutowej KOK.

OFERTA

Różne gatunki filmowe, znani i mniej znani reżyserzy, aktorzy, kino polskie, europejskie i amerykańskie – różnorodność formy i treści to główne zasady doboru repertuaru Kina Dąbrówka. W swojej ofercie posiadamy obecnie różne formy upowszechniania kultury filmowej zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych mieszkańców Kłodzka i okolic.

Dyskusyjny Klub Filmowy „Mieszko”
Cykliczne spotkania najstarszego w Polsce Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Mieszko” to czas i miejsce przeznaczone dla pasjonatów X Muzy. Uczestnictwo w seansach DKF odbywających się średnio 1 raz w miesiącu, najczęściej w czwartki o godz. 18.00, to okazja do poznania ciekawych i ambitnych dzieł światowej i rodzimej kinematografii. Seanse DKF dają szczególną możliwość szerokiego upowszechniania kultury filmowej, zaspokojenia potrzeby doznań filmowych oraz rozbudzenia fascynacji magią dużego ekranu. 

Poranki filmowe
W latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku poranne projekcje filmowe dla najmłodszych widzów cieszyły się ogromnym wzięciem, a sale kinowe były wypełnione po brzegi. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom najmłodszej widowni naszego miasta KOK realizuje tradycję regularnych poranków filmowych. Seanse odbywają się średnio 1 raz w miesiącu w soboty o godz. 10.00 – w okresie ferii zimowych, wakacji oraz innych przerw w nauce szkolnej – również w dni powszednie. Reaktywacja poranków filmowych po wieloletniej przerwie sprawiła, że większa liczba młodych widzów, może zobaczyć interesujący film na dużym ekranie. 

Seanse specjalne
Seanse szkolne, tematyczne i okolicznościowe to kolejna z form popularyzacji sztuki filmowej propagowana przez Kino Dąbrówka. Z okazji Walentynek, Dnia Dziecka czy Mikołajek w Kinie Dąbrówka odbywają się specjalne projekcje filmowe, a wśród ich uczestników losowane są nagrody lub rozdawane słodkie upominki. Ceny biletów na te pokazy ustalane są indywidualnie w zależności od warunków wynegocjowanych z dystrybutorami kopii filmowych.

Skip to content