XXIX DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI „PEGAZIK”
XXIX Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK
Protokół z eliminacji miejskich
Dnia 17 marca 2026 roku w Kłodzkim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje miejskie XXIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK w dwóch kategoriach.
Jury w składzie: Marta Pielech, Katarzyna Schick, Joanna Załucka po wysłuchaniu wszystkich uczestników zdecydowało przyznać:
w kategorii „Młodsi”
wyróżnienie
Szymon Kontek Zespół Szkół Społecznych, Kłodzko, opieka artystyczna: Joanna Kudryńska-Antonik
tytuły laureatów i tym samym kwalifikację do eliminacji powiatowych otrzymali:
Nicola Buchelt Szkoła Podstawowa nr 1, Kłodzko, opieka artystyczna: Beata Szczepańska
Julia Kisiel Szkoła Podstawowa nr 3, Kłodzko, opieka artystyczna: Lucyna Babińska
Julia Maciejak Szkoła Podstawowa nr 3, Kłodzko, opieka artystyczna: Dorota Węgrzyn
Miłosz Michalak Zespół Szkół Społecznych, Kłodzko, opieka artystyczna: Joanna Kudryńska-Antonik;
w kategorii „Starsi”
tytuły laureatów i tym samym kwalifikację do eliminacji powiatowych otrzymali:
Szymon Kolega Szkoła Podstawowa nr 3, Kłodzko, opieka artystyczna: Justyna Kisiel
Józef Milczarek Szkoła Podstawowa nr 1, Kłodzko, opieka artystyczna: Wojciech Szewczyk.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i instruktorom za wkład pracy włożony w przygotowanie prezentacji, a nagrodzonym gratulujemy.
