13.12 CZERWONE GITARY 55 LECIE – PLATYNOWY KONCERT

13.12 CZERWONE GITARY 55 LECIE – PLATYNOWY KONCERT

‼️UWAGA‼️Poniżej zamieszczamy ważny komunikat Agencji Artystycznej TAMADA‼️
„Ze względów losowych i organizacyjnych, jesteśmy zmuszeni przełożyć termin platynowego, jubileuszowego koncertu zespołu Czerwone Gitary w Kłodzku, który miał się odbyć 10 lutego 2024.
Nowy termin: 13 grudnia 2024.
Zakupione bilety zachowują ważność.
Bardzo serdecznie przepraszamy za niedogodności i prosimy o życzliwość i zrozumienie, gdyż nie mamy wpływu na sytuacje losowe, które nas zaskoczyły.
Koncert jest naprawdę wspaniały i w całej Polsce cieszy się ogromnym powodzeniem, dlatego mamy nadzieję, że będziecie Państwo razem z zespołem obchodzili ich jubileusz 13 grudnia.
Z poważaniem – organizatorzy Agencja Artystyczna TAMADA”.

Czerwone Gitary to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Ich wielkie przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków. Ich koncerty ciągle przyciągają tłumy fanów. Mają fantastyczny kontakt z publicznością, z którą śpiewają wszystkie swoje przeboje.
Zespół powstał w 1965 roku w Gdańsku z inicjatywy Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosseli, Krzysztofa Klenczona, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Na przestrzeni lat skład grupy niejednokrotnie się zmieniał, jednak hity Czerwonych Gitar łączą wiele pokoleń. Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze 5 lat działalności. To właśnie z tego okresu pochodzą wielkie hity ,które wszyscy znają i lubią: „Taka jak ty”, „Historia jednej znajomości”, „Nikt na świecie nie wie”, „Biały krzyż”, „Wróćmy na jeziora”, „Gdy kiedyś znów zawołam cię”, „Kwiaty we włosach”, „Powiedz stary gdzieś ty był”, „Jesień idzie przez park”.
Do tej pory grupa wydała 15 albumów studyjnych, za które zdobyła wiele nagród, między innymi trofeum „MIDEM” w Cannes we Francji, za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca, Marmurowy Krążek – nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, wiele złotych płyt i nagród na Festiwalu w Opolu Obecnie Czerwone Gitary tworzą: Jerzy Skrzypczyk – perkusja, śpiew; Arkadiusz Wiśniewski – gitara basowa i śpiew; Mieczysław Wądołowski – gitara akustyczna, śpiew; Marek Jabłoński – gitara solowa; Marcin Niewęgłowski – gitara solowa, śpiew.

Czerwone Gitary – 55-lecie. Platynowy koncert – Kłodzko Kłodzki Ośrodek Kultury, 13 grudnia | Kupuj Bilety Online – biletyna.pl

Skip to content