2.05 PODRÓŻE Z PAZUREM – IZA I PIOTR MIKLASZEWSCY & SNUPI

2.05 PODRÓŻE Z PAZUREM – IZA I PIOTR MIKLASZEWSCY & SNUPI

Pokonali 50 tys. km i 3 tys. mil morskich. Wspólnie odwiedzili prawie 40 krajów. Wyjątkowy team: Iza i Piotrek Miklaszewscy, a także ich nieustraszony kundelek Snupi.
Piotr i Iza w 2010 r. adoptowali Snupka ze schroniska. Mieli 22 lata, Piotr kończył studia dziennikarskie na UW, a Iza szukała stałej pracy w zawodzie grafika komputerowego po ukończeniu szkoły w Niderlandach. Nie spodziewali się, że dzięki Snupkowi ich przyszłość obierze całkowicie nietypowe ścieżki. W 2014 r. chcieli zwiedzić Turcję. Szukając rozwiązania – jak zrobić to z psem, wpadli na pomysł autostopu. Dojechali aż do Armenii. To, czego doświadczyli, zmieniło ich światopogląd i system wartości. Zaczęli dusić się w standardowym życiu, więc w 2017 r. ruszyli do Ameryki Południowej. Planowana na rok podróż najpierw przemieniła się w próbę okrążenia świata bez użycia samolotu, potem w ich styl życia, by ostatecznie uczynić z nich autorów edukacyjno-przygodowej powieści komiksowej.
Fabułę spajają podróżnicze przygody, które rzeczywiście im się przytrafiły w trakcie wojaży po świecie. Jednak najważniejszy przekaz opowieści to sygnalizacja tematów istotnych i problematycznych dla całej planety, w kwestiach ekologicznych i społecznych. Pokazują powiązania naszych codziennych decyzji z nimi i jak możemy je tym samym zmieniać. Przybliżają różnorodność i złożoność innych kultur, uczą relacji człowiek – pies, odpowiedzialnego traktowania tych i innych zwierząt. Wszystko okraszone ciekawostkami geograficzno-kulturowymi, żartami i kulisami życia w ciągłej drodze.

Foto: Mieczysław Krombach
(5) Facebook

Skip to content