21.01 HOKUS POKUS, CZYLI NIEZBYT STRASZNY MUSICAL

21.01 HOKUS POKUS, CZYLI NIEZBYT STRASZNY MUSICAL

HOKUS POKUS, CZYLI NIEZBYT STRASZNY MUSICAL
Młodzieżowy Teatr Muzyczny przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

Trzonem historii musicalu jest zupełnie luźna adaptacja scenariuszy Disney’owskich komedii fantasy z serii „Hokus Pokus”. To historia o mrocznej legendzie miasteczka Salem, trzech upiornych wiedźmach, znanych jako siostry Sanderson… Ale czy aby na pewno tylko legendzie? W tym przypadku prędzej niż pogromcy mitów, przydaliby się pogromcy duchów… Pewnej nocy okazuje się bowiem, że ich istnienie nie jest jedynie miejską opowiastką, a one, powróciwszy z zaświatów, za wszelką cenę mają zamiar już na dobre pozostać w świecie żywych…
Akcja musicalu, prócz utworów znanych z oryginału, przeplatana jest piosenkami znanymi z popkultury oraz kina familijnego i kreskówkowego. Widzowie będą mogli usłyszeć również utwory z produkcji takich jak „Zaplątani” (2010), „Miasteczko Halloween” (1993), „The Rocky Horror Picture Show” (1975), „Księżniczka i żaba” (2009) czy nawet polskie adaptacje piosenek Michaela Jacksona!
„HOKUS POKUS, czyli niezbyt straszny musical” to nasycona żartem i kiczem historia, której równocześnie nie przeszkadza to w skłanianiu do refleksji. To pełne przebojowych piosenek show, które zadowoli po równo młodego jak i dorosłego odbiorcę!
Kierownictwo artystyczne: Gabriela Buczek-Rogińska
Reżyseria i przygotowanie wokalne: Bożena Łaba
Choreografia: Katarzyna Schick
(5) Facebook

Skip to content