25.03 XXI DZIEŃ AKORDEONU

25.03 XXI DZIEŃ AKORDEONU

XXI DZIEŃ AKORDEONU to impreza z wieloletnią tradycją. Pomysłodawcą i organizatorem jest Liliana Stopka nauczyciel dyplomowany prowadzący klasę akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej w Kłodzku.
Podczas koncertu XXI edycji Dnia Akordeonu zaprezentują się duet akordeonowy „Art Acc Duo” oraz „Prządka Trio”.
ART ACC DUO czyli Łukasz Nowakowski i Michał Cholka, grają nową, energetyczną muzykę rozrywkową, ale także odnajdują się w muzyce poważnej.
„PRZĄDKA TRIO” to zespół składający się z wybitnych muzyków:
Wiesław Prządka – jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów oraz jedyny Polak grającym na bandoneonie diatonicznym – instrumencie charakterystycznym dla argentyńskiego tango. Wirtuoz, kompozytor, aranżer i dyrektor artystyczny dużych produkcji muzycznych. Wiesław Prządka to artysta sentymentalny i uczuciowy. Jego wirtuozeria gry na instrumentach jest na najwyższym poziomie, ale to przekaz artystyczny czy wręcz duchowy, jakiego można doświadczyć na jego koncertach, wyróżnia go na rynku muzycznym. Spotkanie z nim to przeżycie, emocje, a on sam na scenie to duża doza elegancji i dobrego smaku.
Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach Polski i świata w różnych formacjach muzycznych: własnych, gościnnie oraz jako wykonawca solowy. Jest również dyrektorem artystycznym dużych produkcji muzycznych, na które zaprasza wybitnych artystów z Polski i całego świata.
Rafał Karasiewicz – muzyk, pianista, kompozytor, aranżer i producent.
Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego i ad. dr Pawła Zawadzkiego. Na stałe związany z Teatrem Muzycznym „CAPITOL”. Współpracuje z orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej, Bałtyckiej, Pomorskiej
i Wrocławskiej, z wrocławskimi teatrami, m in. Teatrem Polskim i Teatrem Współczesnym oraz z Wałbrzyskim Teatrem Dramatycznym.
Ma na swoim koncie współpracę z takimi wybitnymi postaciami jak mi Krzesimir Dębski, Krzysztof Herdzin, Grażyna Łobaszewska, Irena Santor, Krystyna Prońko, Kinga Preis, Olga Bończyk, Justyna Szafran, Janusz Radek i wielu innych.
Zbigniew Wrombel – muzyk, instrumentalista, kompozytor i aranżer, gra na kontrabasie i gitarach basowych.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu profesora Piotra Czerwińskiego. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Grupa Warsztat Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego, Vintage Band, Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Współpracuje też między innymi z takimi muzykami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Jan Jarczyk, Artur Dutkiewicz, Adam Wendt, Piotr Baron, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wiesław Prządka, Wojtek Mrozek, Janusz Strobel, Maciej Strzelczyk oraz wokalistkami i wokalistami: Hanną Banaszak, Haliną Zimmermann, Justyną Szafran i Januszem Szromem. Brał też udział w wielu festiwalach jazzowych, a także w międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem takich artystów jak Melanie Goerlitz, Keith Dunn, Eb Davies, Jean-Paul Bourelly.
Gość specjalny:
Chris Schittulli – wokalista francuski, tłumacz, ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej piosenki po francusku.
Naukę śpiewu rozpoczął w wieku 17 lat. Prowadzili go m.in. światowej sławy baryton Mark Pancek oraz Thierry Peala, uznany wokalista jazzowy. Przygoda z bel canto pozwoliła mu na tworzenie muzyki pełnej ekspresji, uczuć i emocji. Chris z łatwością porusza się w szerokim repertuarze pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej.
Współpracuje z wieloma orkiestrami i grupami muzycznymi we Francji, jest współzałożycielem i wokalistą francuskiej grupy muzycznej DIVINO, znanej z repertuaru pop-opera. Tłumaczy na język francuski i interpretuje teksty polskich Mistrzów takich jak Jacek Cygan, Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, Agnieszka Osiecka, Julian Tuwim.
Współpracuje z wybitnymi polskimi muzykami, tj. Bogdan Hołownia, Piotr Wrombel, Jarek Małys, Hadrian Filip Tabęcki, Witold Cisło, Robert Murakowski, Robert Majewski, Piotr Rodowicz, Maciej Strzelczyk, Sebastian Wypych, Wiesław Prządka etc…

Foto: Mieczysław Krombach
(5) Facebook

Skip to content