28.04 MARIA JAKUBOWSKA – KOLOROWE DOŚWIADCZANIE

28.04 MARIA JAKUBOWSKA – KOLOROWE DOŚWIADCZANIE

Maria Jakubowska – rodowita kłodzczanka
o sobie:
„… jestem amatorem, cały czas uczę się warsztatu i techniki. Tworzę pod wpływem impulsu, chwilowej potrzeby, w różnym nastroju stąd tak bardzo różne tematycznie, technicznie i kolorystycznie są moje prace. Każdy wykonany obraz to próba nauki, utrwalania i pokonywania kolejnego szczebla drabiny doświadczeń. Ze względu na świadomość niedoskonałości warsztatu mam ogromną potrzebę oceny przez widza – odbiorcę, najlepiej fachowca.
Pomocą w tym zakresie służy mi prowadzący Duże Studio Plastyczne Pan Bogdan Wieczorek. Nie ukrywam, że sprawia mi radość tworzenie prac, które pozwalają odbiorcy na chwilę relaksu, zadumy, oderwania się od codziennych problemów, zagłębienia się w sobie i co najważniejsze odpoczynek.
W trakcie wystawy przedstawię przede wszystkim moje pierwsze prace, z którymi jestem emocjonalnie związana, bo są jak moje małe dzieci – niedoskonałe, a w miarę upływu czasu wchodzące w posiadanie coraz nowszych i lepszych umiejętności. Wiele z nich to malunki wykonane na prośbę i potrzeby dzieci, to głównie te z zakresu kosmosu. Inne również malowane na potrzeby bliskich z ich pomysłów, bądź innej potrzeby czy upodobań…”.

Foto: Adrian Turek
(5) Facebook

Skip to content