3.09 WROCŁAWSKI TEATR PANTOMIMY – MIKROKOSMOS

3.09 WROCŁAWSKI TEATR PANTOMIMY – MIKROKOSMOS

Mikrokosmos miał swoją premierę na scenie w 2011 roku, teraz dostaje nowe życie za sprawą zaadaptowania przedstawienia na Scenę Letnią, czyli naszego teatralnego Ogrodu.
Nawet najmniejsi z nas – byli kiedyś jeszcze mniejsi. Nawet najbardziej dorośli… nie byli dorośli. Nawet najbardziej doświadczeni byli niedoświadczeni. Każdy był kiedyś dzieckiem. Są wśród nas zapewne także i tacy, którzy na zawsze chcieliby nim pozostać. Żeby od nowa uczyć się świata, wszystkiego po raz pierwszy dotknąć, poczuć i posmakować. A potem dziwić się, jaki świat jest niezwykły…
Gdyby, chociaż przez chwilę, być znowu małym…
…można byłoby biec przed siebie i gwizdać, skakać przez kałuże, cieszyć się…
nawet gdyby to, co prawdziwe, zmieszało się z wyobraźnią, można byłoby naiwnie wierzyć, że świat może być piękny i bezpieczny. A ja w samym jego środku mogę czuć się wolnym.
Christian Andersen napisał Calineczkę poszukując w dziecku, którego metaforą jest dwuipółcentymetrowa dziewczynka, dowodu bezbronności, posłuszeństwa, niewinności; wskazując jednocześnie ogromny wpływ świata zewnętrznego na to, co dzieje się z bohaterem. Mikrokosmos jest swobodną interpretacją tej popularnej baśni.
Calineczka jest jedynie pretekstem do zderzenia się z podobnymi wątkami, ale na zasadach, które dyktuje w opowieści bohater ciekawy świata, silny i zdecydowany, dążący do tego, by być sobą i czuć się wolnym. Powodem tej swobodnej interpretacji jest chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru i wpływu na własny los.
Twórcy:
scenariusz i reżyseria KONRAD DWORAKOWSKI
scenografia i kostiumy MARIA BALCEREK
muzyka PIOTR KLIMEK
Obsada: MONIKA ROSTECKA, ARTUR BORKOWSKI, AGNIESZKA CHARKOT, IZABELA CZEŚNIEWICZ, AGNIESZKA DZIEWA, ELOY MORENO GALLEGO, PAULINA JÓŹWIN, AGNIESZKA KULIŃSKA, KAROLINA PACZKOWSKA, JAKUB PEWIŃSKI, MARIUSZ SIKORSKI, KRZYSZTOF SZCZEPAŃCZYK
KŁODZKI VIBE. SUMMER ENDS

(2) Facebook

Skip to content