11.05 KONCERTY NA WYNOS!

11.05 KONCERTY NA WYNOS!

KONCERTY NA WYNOS! #KŁODZKO
11 maja 2024 godz. 15:00 – OPERETKA DLA DZIECI NA WYNOS!
KŁODZKI OŚRODEK KULTURY

„Operetka dla Dzieci” to wydarzenie skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i odpowiedni dla dzieci w wieku 3-12 lat. Podczas spektaklu dzieci poznają znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami i pięknymi kostiumami. W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak m.in.: „Pieśń o Wilji” (o Rusałce) z operetki Wesoła Wdówka Franciszka Lehara, Aria Lalki Olimpii z opery fantastycznej Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha, Pieśń Johanna Straussa „Odgłosy wiosny”, Kuplety Barinkaya „Wielka sława to żart!” z operetki Baron Cygański Johanna Straussa, Pieśń „Wiedeń, miasto moich marzeń” Romualda Sieczyńskiego, czy straussowskie „Marsz perski” rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, „Annen Polka” inspirowana baśnią o Kopciuszku, czy słynna Polka „Grzmoty i błyskawice”, w której muzyka naśladuje otaczającą nas przyrodę. Przedstawienie zawarte jest w formie bajki muzycznej – poszczególne postacie operetkowe przejawiają się przez cały spektakl. Na scenie pojawia się również Iluzjonista, który dosłownie wyczarowuje z lampy Aladyna tancerki rodem z Persji, sprawia, że nieruchomy stolik zaczyna fruwać nad estradą, a za sprawą swojej magicznej mocy wyczarowuje śnieg w trakcie rozkwitu wiosny.
Wykonawcy:
Liza Wesołowska – sopran
Tomasz Maleszewski – tenor
Damian Domalewski – iluzjonista
Maciej Michałkowski – moderator
Tancerze Teatru Scena Kamienica

godz. 18:00 – LATA 20., LATA 30. NA WYNOS!
KŁODZKI SKWER KULTURY PRZY MOŚCIE GOTYCKIM

W programie „Lata 20., i 30. na WYNOS!” wokaliści przeniosą odbiorców w podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga, S. Przybylskiej, J. Kiepury: „Powróćmy jak za dawnych lat…”, „Jesienne róże”, „Zimny drań”, „Umówiłem się z nią na 9”, „Brunetki, blondynki”, „Ach, śpij kochanie”, „Gramofonomanka”, „Na pierwszy znak”, „Ta mała” i wiele innych. Piosenka kabaretowa pochodząca z wodewili i często z pierwszych polskich przedwojennych filmów stanowi niezwykle ważny element kultury polskiej. Zaprezentują się znakomici wokaliści, którzy za sprawą oryginalnych aranży Ivana Zhukova zaprezentują piosenki z dawnych lat.
Wykonawcy:
Mariola Augustyn – sopran
Damian Domalewski – tenor
Tomasz Maleszewski – tenor
Tancerze Teatru Scena Kamienica
wydarzenie poprowadzi Maciej Michałkowski
NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!
ZADANIE PUBLICZNE JEST WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU GMINY MIEJSKIEJ KŁODZKO

STOWARZYSZENIE OPERETKA WROCŁAWSKA
Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu „Koncertów na WYNOS!”. Wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i stanowi przystępność możliwość oglądania
i słuchania koncertów w miejscach zupełnie nieoczywistych do prezentacji tego typu wydarzeń. Dotychczas wydarzenia
w ramach teatru objazdowego odbyły się na podwórkach, rynkach, skwerkach i placach oraz w instytucjach kultury. Od 2020 roku Stowarzyszenie Operetka Wrocławska przygotowuje ogólnopolskie trasy koncertowe, które przekładają się na ponad 100 wydarzeń w sezonie. „Koncerty na WYNOS!” dostarczyły sztukę operetkową dla kilkudziesięciu tysięcy odbiorców.
W ramach intensyfikacji działań organizacja prowadzi od 2020 roku własne festiwale muzyki operetkowej
w Darłowie, Oświęcimiu, Radlinie, Żninie i Powiecie Wrocławskim.
Stowarzyszenie Operetka Wrocławska może poszczycić się realizacją dużych projektów społeczno-kulturalnych.
W grudniu 2020 z okazji Mikołajek i dzięki dotacji Fundacji LOTTO przygotowaliśmy specjalny spektakl online „Operetka dla Dzieci”, który dedykowany był dzieciom znajdującym się w polskich ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych (domach dziecka) oraz rodzinom zastępczym. W obliczu ogólnonarodowej kwarantanny na początku 2021 roku, dzięki wsparciu Fundacji PZU nagraliśmy, a następnie rozesłaliśmy pocztą 5000 egzemplarzy płyt CD z największymi przebojami dwudziestolecia międzywojennego. Adresatami byli dolnośląscy seniorzy skupieni wokół organizacji opiekuńczych, uniwersytetów trzeciego wieku, czy też instytucji aktywizujących osoby w starszym wieku. 
W roku 2022 swoją działalność rozpoczął Wrocławski Chór Seniora, działający przy Stowarzyszeniu Operetka Wrocławska. Dyrektorem artystycznym zespołu jest Tomasz Maleszewski. To projekt interdyscyplinarny, adresowany do wrocławskich Seniorów i wspierający ich w podejmowaniu aktywności zmierzających do samorozwoju, rozwijania swoich pasji i marzeń, integracji społecznej, przełamania hermetyczności uczestnictwa w tzw. kulturze wysokiej, a także nabywania nowych
i wartościowych umiejętności. Zespół może pochwalić się laurami konkursów chóralnych, licznymi koncertami oraz występami z gwiazdą muzyki rozrywkowej Dawidem Podsiadło przed blisko 5 tys. publicznością. Wrocławski Chór Seniora jest największym tego typu Zespołem w kraju liczącym blisko 70 aktywnych członków.
We wrześniu 2023 roku Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zostało uhonorowane ZŁOTYM LIŚCIEM RETRO 2023 – wyróżnieniem przyznawanym przez Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro oraz Rodzinę Mieczysława Fogga za widowisko muzyczne „Lata 20., lata 30. na WYNOS!”.
W grudniu 2023 roku stworzyliśmy pierwszy na świecie edukacyjny portal internetowy dla dzieci poświęcony sztuce operetkowej! Strona powstała w oparciu o światowe standardy WCAG 2.1, dzięki czemu jest dostępna dla osób ze szczególnymi potrzebami. Najmłodsi odbiorcy dowiedzą się z niej wielu ciekawostek związanych
z kompozytorami muzyki operetkowej, czym jest teatr muzyczny i głos ludzki. Mogą przeczytać ciekawe bajki, pobrać kolorowanki, a nawet zagrać w gry online. Kluczowym elementem portalu jest dedykowany spektakl „Operetka dla Dzieci”
w dwóch wersjach: standardowej oraz dostosowanej z napisami i audiodeskrypcją.  
Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest jedyną tego typu organizacją pozarządową w Polsce, realizującą rekordową liczbę zadań publicznych. Dotychczas (stan na kwiecień 2024) zrealizowaliśmy blisko 400 wydarzeń odbywających się w 133 miejscowościach i w ramach 145 zadań publicznych.

(20+) Facebook

(20+) Facebook

Skip to content