7.05 MAGDALENA CISŁO – KWIATY PUSTYNI II

7.05 MAGDALENA CISŁO – KWIATY PUSTYNI II

Magdalena Cisło
Pola działań twórczych artystki to przede wszystkim rzeźba oraz rysunek. W latach 2007-2012 studiowała na Wydziale Rzeźby w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie uzyskała dyplom z medalem Rektora ASP w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego. Środowiskowe Studia Doktoranckie to lata 2012-2016. Pracuje na Wydziale Rzeźby w krakowskiej ASP, obecnie na stanowisku adiunkta prowadząc Pracownię Rzeźby w Ceramice. Uczestniczka plenerów rzeźbiarskich, brała udział w targach, sympozjach oraz wystawach w kraju i za granicą.
Artystka w swoich pracach rzeźbiarskich używa odlanych elementów ciała tworząc z nich nowe niezwykłe dzieła, w których gubi się cielesność formy. Bywa, że łączy je z metalem.
„Elementy dzieła, takie jak np. przesłanie wynikające z interpretacji użytych środków, zestawień kształtów czy barw, stanowią semantycznie wielowymiarowe wartości, których odczuwanie i odczytywanie związane jest z aktualną potrzebą i możliwościami odbiorcy. Faktem pozytywnym jest wywołanie napięcia emocjonalnego podczas kontaktu odbiorcy z dziełem. Pozwala to dziełu swobodnie oddziaływać na odbiorcę, dzięki czemu stwarza ono „otwarcie”, pozwala się „zobaczyć” i odczuć w niepowtarzalny sposób.” Magdalena Cisło
Wystawy indywidualne:
2020 Wystawa „Rzeźba” – Krypta u Pijarów, Kraków
2019 Wystawa „Kształty emocji II” – Fundacja Bema20, Tarnów
2019 Wystawa „Kształty emocji” – Zamek w Przegorzałach, Hotel Wolski, Kraków
2018 Wystawa „Kolaż” – Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
2017 Wystawa „Introspekcje” – Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu
2016 Wystawa „Materia rzeźby – granice twórczych poszukiwań – Introspekcje” – Galeria Promocyjna ASP, Kraków
2013 Wystawa „Rzeźba, rysunek” – Galeria Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Bolesławiec

(7) Facebook

Skip to content